wtorek, 23 czerwca, 2026

Spotkanie Klubu Dam i Kawalerów Krzyża Wolności i Solidarności w Łodzi

Udostępnij

Zapisz

W dniu 12.06.2026 roku odbyło się w Łodzi spotkanie regionalnego (okręgu łódzkiego i powiatów kaliskiego, kolskiego i tureckiego) Stowarzyszenia Klub Dam i Kawalerów Krzyża Wolności i Solidarności. Spotkanie organizował łódzki pełnomocnik Stowarzyszenia Marek Michalik. Celem spotkania było zorganizowanie Stowarzyszenia w Łodzi oraz wybory zarządu łódzkiego Klubu. Na spotkanie działaczy solidarnościowych i niepodległościowych w Łodzi przybyli goście z Warszawy Pełnomocnik Klubu Dam i Kawalerów KWiS Piotr Wójcik oraz znana działaczka Solidarności Ewa Tomaszewska. Do łódzkich działaczy przemówił także wiceprzewodniczący łódzkie Solidarności Ireneusz Wach. W pierwszej przyjętej uchwale zjazd regionalny przyjął do Stowarzyszenia wszystkich działaczy, którzy wypełnili deklarację członkowską oraz wykazali się posiadaniem Krzyża Wolności i Solidarności. Lista zawierała 68 działaczy i tylu w tej chwili jest członków naszego Klub w Łodzi.

W drugiej części spotkania odbyły się wybory do zarządu organizacji. Zostało zgłoszonych sześciu kandydatów do pięcioosobowego zarządu. W wyniku wyborów w pierwszej turze zostali wybrani:

Marek Michalik,

Zbigniew Natkański,

Janusz Michaluk,

Krzysztof Grzywaczewski,

Grzegorz Grabowski.

W głosowaniu brało udział 47 uprawnionych członków Stowarzyszenia. W trakcie obliczania głosów i prac komisji skrutacyjnej odbyła się dyskusja na tematy organizacyjne (kombatanckie) oraz prezentacja książki prze naszego działacza Zbigniewa Żołnierczyka pt.: „Strajk o duszę” będącą opisem wydarzeń strajkowych i powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Łodzi. Ponadto odbyły się pierwsze notacje w których wywiadów udzielili Zbigniew Natkański, Marek Markiewicz, Wiesław Żyżniewski oraz Janusz Michaluk.

Czytaj więcej

Najnowsze wpisy